FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kurs jest skierowany do wszystkich osób, których celem jest rozpoczęcie pracy w zawodzie opiekunki lub niani i które spełniają wymogi ustawowe dla tej pracy. Mogą z niego skorzystać także już pracujące opiekunki dziecięce, które chcą uzupełnić wiedzę i podnieść kwalifikacje.
Osoby, które chcą uczestniczyć w kursie, muszą być pełnoletnie i posiadać przynajmniej średnie wykształcenie.
Należy pamiętać, że nie wystarczy spełnić warunków uczestnictwa w kursie, aby móc pracować z dziećmi. Zgodnie z Ustawą osoba, która chce być opiekunem, musi dawać rękojmię należytego sprawowania opieki nad dziećmi. Oprócz tego nie może być pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie może zostać zawieszona ani ograniczona. Z pracy opiekuna są wykluczone również osoby skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne. Musi także wypełniać obowiązek alimentacyjny, w przypadku gdy został on nałożony.
Na naszym kursie zdobędziesz zarówno niezbędną wiedzę teoretyczną, jak i odbędziesz praktyki pod okiem wykwalifikowanego opiekuna. Dlaczego jest to tak ważne? Aby móc podjąć pracę z dziećmi do lat 3, konieczne jest posiadanie kwalifikacji, które są zgodne z wymogami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Chcąc pracować jako opiekun, należy spełnić określone warunki, na przykład. ukończyć kursu Opiekuna w żłobku oraz posiadać doświadczenia w pracy z małymi dziećmi (daje je praktyczna część naszego kursu, która odbywa się np. w żłóbku).
Tak. Zaświadczenie wyślemy do Ciebie priorytetowym listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej. Odpis w formie pliku PDF otrzymasz od nas już w dniu ukończenia kursu.
W naszej placówce staramy się, aby solidne podstawy teoretyczne można było wykorzystać w praktyce, już na etapie trwania kursu. Dlatego oprócz 200 godzin zajęć teoretycznych, zawarliśmy w programie także 80 godzin praktyk. W trakcie ich trwania będziesz sprawować opiekę nad dzieckiem, a nadzorować i wspierać Cię będzie wykwalifikowany opiekun.
Wymogi pracy z dziećmi poniżej 3 roku życia są dosyć restrykcyjne. Warunkiem przyjęcia stanowiska opiekuna dziecięcego jest posiadanie doświadczenia. Chcemy, aby szkolenie ułatwiło naszym kursantom szybkie znalezienie pracy i dało solidne podstawy do niej. 80 godzin zajeć praktycznych, to udokumentowane potwierdzeniem zdobytego doświadczenia.
W czasie 200 godzin zajęć teoretycznych będą realizowane następujące przedmioty: Psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki (20 godzin), Rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa (25 godzin), Stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka (120 godzin), Kompetencje Opiekuna Dziecka (35 godzin).
Nie musisz czekać, aż zbierze się grupa. Zapisy wstępne są prowadzone przez cały czas. Wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie. Wyślemy do ciebie maila na twoją skrzynkę, gdzie znajdziesz więcej informacji o kursie. Jeżeli z jakiegoś powodu zmienisz zdanie, możesz na tym etapie zrezygnować.
Zajęcia teoretyczne odbywają się w najwygodniejszy dla uczestników sposób, czyli za pośrednictwem Internetu.
Zajęcia teoretyczne, choć zdalne, są prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów, mających doświadczenie w pracy z dziećmi. Dlatego ich poziom niczym nie odbiega od szkoleń stacjonarnych. Po ukończeniu kursu otrzymujesz zaświadczenie, tak samo jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Nie rezygnujemy także z praktyk, które są niezbędne do zdobycia odpowiednich kwalifikacji, a jedynie proponujemy wygodniejszą formę zajęć teoretycznych.
Dzięki prowadzeniu szkolenia przez Internet możesz zdobywać wiedzę w dowolnym miejscu i czasie. Pozwoli Ci to połączyć naukę z pracą zawodową lub innymi obowiązkami. Nie musisz także dojeżdżać na zajęcia, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze. To ogromna wygodna, która pozwoli Ci wpleść zdobywanie wiedzy w życie codzienne bez wyrzeczeń.
Wszystkie zajęcia teoretyczne odbywają się w formie zdalnej. Aby w nich uczestniczyć, wystarczy Ci komputer z dostępem do Internetu. Praktyki są prowadzone w tradycyjnej formie.
Zajęcia na naszym kursie są prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin. Współpracujemy z pedagogami i psychologami, ale także osobami z wykształceniem medycznym, prawniczym, specjalistami od emisji głosu oraz BHP. Co ważne nasza kadra ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Prowadzący podzielą się z Tobą nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także własnymi doświadczeniami zdobytymi w pracy.

Zapisz się wstępnie

To do niczego nie zobowiązuje. Otrzymasz od nas więcej informacji.

Skontaktuj się z nami

pon. – sob. w godz. od 9.00 do 19.00

odpowiadam w ciągu 24 godzin